Prosím vložte vaše používateľské meno alebo emailovú adresu. Na emailovú adresu vám zašleme link pre vytvorenie nového hesla.

Vila za 250 miliónov? Prečo nie.

Práve za túto sumu si môžete dopriať luxusnú vilu nachádzajúcu sa v Los Angeles, v štvrti Bel Air. O realizáciu vily sa postaral developer Bruce Makowsky, ktorý v daných kruhoch nie je nováčikom. Ešte v roku 2014 predal dom v Beverly Hills zakladateľovi Minecraftu Markusovi Perssonovi. Už v tej dobe za nepredstaviteľnú sumu 70 miliónov.

Vila má 3500 m2  rozložených na 4 poschodiach, 12 spální, 21 kúpeľní, 3 kuchyne, kino pre 40 osôb, 4 bowlingové dráhy a nekonečný bazén s neopísateľným výhľadom od centra mesta až po oceán.

Developer si pri stavbe bol vedomý, že jeho dom nie jejediným pekným domom v Bel Air.  Práve preto urobil všetko preto, aby ho odlíšil. Preto nový majiteľ dostane s domom aj zbierku áut a motoriek v hodnote 30 miliónov vrátane áut ako je Rolls- Royce, Bugatti či dobového Allardu. Určite zaujmú aj štyri bowlingové dráhy  s topánkami každej veľkosti a miestnosť s valcami naplnenými curkovinkami.

Vila má dve vínne pivnice so stovkami fliaš vína a šampanského. V dome nájdete sklenený ping-pong či stolný futbal, ručne vyrezávaný biliard a ďalších 130 umeleckých diel zozbieraných z celého sveta.

Nestačí? Na streche zaparkovaný vrtuľník, ktorý je replikou vrtuľníka zo známeho seriálu AirWolf. Tento je ale naozaj len vecou prestíže, pretože dom nemá schválenú pristávaciu plochu. Vrtuľník bol osadený pomocou žeriavu.

Bruce o výbave domu tvrdí, že k nemu nič nepotrebujete, ani vlastnú zubnú kefku.  Niekto si povie, že ide o luxus, niekomu to môže pripadať ako gýč. Isté je, že práve táto vila v Bel Air patrí medzi jedny z najväčších zaujímavostí na realitnom trhu.

Posúďte sami.


Vladimír Omasta

Absolvent Právnickej fakulty Univerzity Mateja Bella. CEO a senior broker spoločnosti Auctions & Estates, s.r.o.

Kontakt: 00421 918 47 66 22